Руслан Кошулинський
Віце-спікер Верховної ради України
Член політради ВО "Свобода"

20 лютого 2016 Руслан Кошулинський: Дякую за Силу!

20.02.2014. Саме того дня зрозумів, як потрібна Сила!

Верховна Рада 7 скликання - ворожий стан. Ти постійно в оточені, в обороні, в напрузі. Виривався на Майдан ковтнути Свободи! Просто поспілкуватися з людьми. Зарядитись їхньою силою. Порадитись, зіставити, роз'яснити, зрозуміти, як діє пропаганда ворога.

20.02. Ранок. На Інститутській. Готель "Україна". По обіді - терміновий збір у новому штабі на Хрещатику. Деякі очільники розгублені. Сказав, що їду в Раду. Треба збирати усіх депутатів. Вагались - "ти ж єдина легітимна влада в країні, а коли щось із тобою…". Настояв. Зі мною ще один депутат. Зайшов до приміщення Ради. У коридорах повно беркутівців. Дав вказівку відчинити сесійну залу. Працівники вагались. "Пояснив". Почали збиратись депутати. Дехто з демократів істерив. "Заспокоїв". Попросив викликати технічних працівників Ради (голосувати підняттям рук не можна). Збираємо депутатів для кворуму. Готуємо документи для голосування: 1. Треба позбавити Януковича диктаторських повноважень, повернути Конституцію 2004 р. 2. Повернути "Беркут" у місця постійної дислокації.

Вечір. Техніка працює. Кворум є. Документи готові. Зачитую. На пам'ять про загиблих на Майдані прошу голосувати стоячи (напевно, перше офіційне вшанування парламентом Героїв Небесної Сотні). Голосування позитивне. Все. Виконав!

…Було б надважко, якби не друзі. Сидячи у президії Ради, намагався час до часу дивитися на своїх. Насамперед на реакцію Олега Тягнибока. Головне - не підвести. Адже йому найважче. Він перший, він відповідає за всіх нас. Завжди дивувався, де він брав стільки енергії і сили. На Майдані, окрім величезної організаційної роботи, свободівці відповідали за КМДА, Жовтневий палац та частково за Будинок профспілок. Йому доводилося тримати за "крила" двох виниклих раптом кандидатів у президенти. Постійно стримувати їхні політичні амбіції. Вести за собою людей на акціях та нести відповідальність за наслідки, тримати позицію в парламенті. Вороги, та й тодішні партнери, чекали, що особисті моральні чи політичні амбіції Олега візьмуть гору над державницьким чином. "Не поїдеш з усіма на перемовини з Януковичем - провокатор! Хочеш на людській крові отримати владу… Закликаєш і береш відповідальність за події на Грушевського, адже там - свободівці, навіть перший затриманий міліцією - донбаський свободівець Андрій Лоза, а значить провокатор. Даєш змогу Януковичу запровадити воєнний стан. Відвернути Європу і США, бо політична партія не демократичним, а військовим способом захоплює владу… Змовчиш - обвалимо рейтинг і створимо тобі альтернативу…".

Він вистояв, витримав! Дякую, Олеже, за цю силу!

Сила (сила ідеї, сила духу, сила віри…), об'єднана в одному устремлінні, яка передається від кожного до кожного, це і є формула Перемоги!

Дякую за Силу!

Прес-служба ВО "Свобода"