Руслан Кошулинський
Віце-спікер Верховної ради України
Член політради ВО "Свобода"

10 червня 2016 Руслан Кошулинський: Міський голова Львова закрився від проблем громади

До учорашніх подій у Львові призвела чергова неправда міського голови Андрія Садового. У переддень тих подій на колегії міськради секретар ради від імени міського голови запевнив як громадськість, так і депутатів, що першим питанням на пленарному засіданні буде обговорення проблеми Грибовицького сміттєзвалища, а громадські активісти зможуть виступити на сесії з приводу різних проблемних питань. Однак сталося геть навпаки. Про це 10 червня 2016 року заявив народний депутат України VII скликання від ВО "Свобода", екс-віце-спікер парламенту Руслан Кошулинський.

Свободівець наголосив, що містяни були дуже здивовані, побачивши наступного дня перед та усередині міської Ратуші зігнаних із п'яти областей країни спецпризначенців у повній амуніції: з металевими щитами, кийками, зі зброєю.

"Металевими парапетами було загороджено вхід у Ратушу, а під час протесту обурених людей до них застосовано і кийки, і сльозогінний газ. Це ознака того, що міський голова закрився від громади. Такої ганебної ситуації у місті, коли Ратушу охороняли близько тисячі спецпризначенців - по 500 усередині та назовні - не було за часів незалежности України. Такі кроки міського керманича - це ознака максимального відсторонення від проблем Львова", - наголосив Руслан Кошулинський.

Націоналіст озвучив кілька найважливіших заходів, яких має вжити міська влада, аби розв'язати проблему Грибовицького сміттєзвалища: докласти усіх зусиль, аби припинити на звалищі загоряння; дотриматися максимальної публічности у залученні інвестора (відомо, що 43 організації та підприємства зверталися до Андрія Садового з пропозиціями щодо розв'язання цієї проблеми); розпочати рекультивацію сміттєзвалища; звернутися до обласної ради і нарешті обрати ділянку з-поміж запропонованих для розташовування нового полігону твердих побутових відходів; звернутися до органів місцевого самоврядування найближчих до обласного центру населених пунктів, у власності яких перебувають полігони, з проханням приймати на період до початку роботи нового полігону сміття зі Львова.

"Є інформація, що наукова інституція "Гірхімпром" ще 2014 року оцінила рекультивацію сміттєзвалища у 213 мільйонів гривень - тож треба нарешті розпочати роботу у цьому напрямі. Гроші на це є, адже зараз б'юджет розвитку Львова складає понад мільярд гривень, на депозитному рахунку міста нині є близько 400 мільйонів гривень, на поточному - понад 400 мільйонів, тому треба братися якнайшвидше за рекультивацію.

Також необхідно дотриматися максимальної публічности у пошуку інвестора, аби люди бачили, хто і з якими пропозиціями приходить щодо будівництва сучасного сміттєпереробного заводу, який би працював на благо громади. Максимальна публічність має бути в обговоренні термінів початку роботи нового полігону - за який час це буде зроблено. Це необхідні кроки, аби нормалізувати ситуацію у Львові і запевнити містян, що місцеве самоврядування може ефективно працювати", - підкреслив Руслан Кошулинський.

Прес-служба ВО "Свобода"