Руслан Кошулинський
Віце-спікер Верховної ради України
Член політради ВО "Свобода"

12 жовтня 2015 Руслан Кошулинський: Не відкидаємо, що обшуки у колишніх народних депутатів-свободівців можуть продовжитися

12 жовтня 2015 року заступники Голови ВО "Свобода" Олег Панькевич та Ігор Янків разом із екс-віце-спікером парламенту VII скликання, кандидатом на посаду Львівського міського голови Русланом Кошулинським дали у Львові прес-конференцію з приводу ранкових обшуків у націоналістів. Як наголосив під час заходу Руслан Кошулинський, він не відкидає, що обшуки можуть відбутися і в инших народних депутатів України від "Свободи", які мешкали свого часу в готелі "Україна".

За словами Руслана Кошулинського, обшуки відбулися відповідно до ухвали Печерського райсуду Києва від 24 вересня 2015 року. Серед иншого в ухвалі було зазначено, що обшук стосується подій 20 лютого 2014 року, коли, як відомо, відбувся розстріл Небесної сотні. "Зокрема, на відеозаписі зафіксовано відкрите вікно у номері 1132 на 11-му поверсі будівлі готелю ДП "Україна" за адресою місто Київ, вулиця Інституцька, 4 20.02.2014 року", - зазначено в ухвалі.

"Це основа ухвали суду за підписом судді В. Карабаня. Це той самий суддя, проти якого 10 вересня було порушене кримінальне провадження і той самий, який ввечері того ж дня засудив Юрія Сиротюка та відправив його за ґрати на два місяці. Практично цей суддя виносить усі рішення щодо свободівців", - зазначив Руслан Кошулинський.

Націоналіст додав, що свободівцям фактично закидають злочини буцімто з їхніх вікон були проведені постріли. "Звичайно, що ми подивовані такими безглуздими закидами, адже пройшло уже півтора року, і ніхто не переховувався, ніхто не тікав з України. Для чого ці обшуки? Можна було запросити повісткою будь-коли, і будь-які пояснення колишні народні депутати могли б надати. З огляду на те, що практично усі свободівці, які не є мешканцями Києва, на той час проживали у готелі "Україна", ми передбачаємо, що це не останні обшуки у народних депутатів VII скликання від "Свободи", - повідомив Руслан Кошулинський.

Олег Панькевич розповів, що у його квартирі обшук здійснювався із 7:00 до 10:00 години та підкреслив, що із його вікна у готелі, де він проживав не було ніяких пострілів.

"Ця справа є тільки для того, щоб у черговий раз в очах громадськости очорнити "Свободу". У мене під час обшуку вилучили мисливську зброю, яка була законно зареєстрована вкінці серпня 2014 року. Саме мисливську, бо слідчий декілька разів "обмовлявся", що це автомат. Вилучили також відеокамеру, на якій я 20 лютого частково зафіксував зі свого готельного номеру події на Інститутській. Окрім цього, вручили повістку в Головне слідче управління ГПУ на 16 жовтня о 12:00. Звичайно, що я готовий надати усі свої матеріяли, щоб допомогти слідству. Дивно, чому мені такої повістки не вручили пів року тому чи рік тому, а вломилися до мого будинку, ніби до злочинця. Думаю, що основна мета таких дій - посіяти сумнів у суспільстві. Це ланка одного ланцюга, спроба влади намалювати сценарій, нібито ВО "Свобода" - це терористична організація", - заявив Олег Панькевич.

Своєю чергою, Ігор Янків зазначив, що у нього в квартирі обшук тривав недовго, тільки 40 хвилин, однак правоохоронці виламали двері.

"Я не був присутній із початку обшуку, тому є велика вірогідність, що могли щось підкинути. Ймовірно шукали зброю. Після обшуку передали повістку на допит на 16 жовтня о 15:00 в Головне слідче управління ГПУ. "Свобода" зараз перебуває у стані постійного обшуку. Одних обшукують по справі 31 серпня, але, оскільки нас з Олегом Панькевичем до цієї справи приплести не вдалося, то нам тепер інкримінують инші статті та справи. Ми розцінюємо це, як політичний тиск на нас, особливо зараз, в період виборів", - додав Ігор Янків.

Нагадаємо, що зранку 12 жовтня 2015 року силовики прийшла з обшуками в помешкання трьох заступників Голови Всеукраїнського об'єднання "Свобода". Приблизно о 07:00 прийшли в квартиру екс-віце-прем'єр-міністра України, заступника Голови ВО "Свобода" Олександра Сича в Івано-Франківську. Обшук відбувся також у місті Броди на Львівщині - у заступника очільника партії, народного депутата України VII скликання, колишнього голови Львівської обласної ради Олега Панькевича. А в самому Львові прийшли в помешкання, де зареєстрований керівник Партійного суду ВО "Свобода", народний депутат України VII скликання Ігор Янків.

Докладніше: svoboda.org.ua

Лідер Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Олег Тягнибок 12 жовтня 2015 року, коментуючи обшуки у трьох його заступників - Олександра Сича, Олега Панькевича та Ігоря Янківа, наголосив, що у влади, схоже, - агонія та загострення самодурства, або ж на Печерських пагорбах готують ґрунт для повернення Януковича в Україну. Докладніше тут:svoboda.org.ua

Прес-служба ВО "Свобода"